Montaż w strefie ocieplenia czy wewnątrz otworu?

Montaż w strefie ocieplenia czy wewnątrz otworu?

Na montaż okien składa się kilka aspektów, które w późniejszym czasie wpływają na odpowiednie funkcjonowanie wybranej przez nas stolarki otworowej. Jednym z nich jest wybór pomiędzy montażem w strefie ocieplenia a wewnątrz otworu. Która opcja jest lepsza?

Jak się okazuje, wszystko zależy od tego, na co chcemy położyć większy nacisk. Jeżeli w pierwszym rzędzie chcemy uzyskać bardzo dobre połączenie i odpowiednie parametry izolacyjności, wtedy warto wybrać opcję umiejscowienia okna w warstwie ocieplenia. Czy faktycznie robi to różnicę w porównaniu do tradycyjnego sposobu montażu? Jak najbardziej!. Montaż okien w warstwie ocieplenia daje 100% pewność, że współczynniki izolacyjne osadzonej stolarki są najwyższe z możliwych.

Jeżeli z kolei nie mamy rekuperacji i szczelność nie jest dla nas aż tak istotna, ale jednocześnie chcemy uzyskać ciepły montaż okien – wtedy wystarczający będzie ten tradycyjny sposób montażu, czyli osadzenie wewnątrz otworu. Warto tu wspomnieć, że są dwie szkoły użytkowania budynku. Jedna dąży do osiągnięcia szczelnego, zamkniętego obiektu – tak zwanego „termosu” – gdzie wykorzystywane są okna stałe, bez możliwości ich otwierania, ze względu na rekuperacje i obieg powietrza. Z drugiej strony mamy budynki, w których nie ma potrzeby zachowania aż takiej szczelności ze względu na aktywne użytkowanie i otwieranie okien oraz brak rekuperacji. W tym drugim przypadku montaż wewnątrz otworu będzie jak najbardziej zasadny.

Podwalina – w strefie ocieplenia czy wewnątrz otworu?

Pamiętajmy, że do montażu w strefie ocieplenia doskonale sprawdzi się ciepła podwalina pod okno – taka jak ECO-TERM. Nie tylko ułatwia ona montaż, ale daje pewność, że połączenie będzie w pełni szczelne oraz w odpowiedni sposób zabezpieczone. Ciepła podwalina to gwarancja, że przez łączenia z wnętrza nie będzie uciekać ciepło. Eliminuje ona mostki termiczne, zwiększając ciepło wybranych przez nas okien. Taka podwalina doskonale izoluje progi od podłoża i gruntu, umożliwiając ciepły montaż okien. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wysokości, pozwala stworzyć przestrzeń na dodatkowe ocieplenie i wylewkę wewnątrz pomieszczeń.

Co więcej, podwaliny udźwigną każdą stolarkę – mimo jej aktywnego użytkowania. Nie będziemy mieli także problemu z wypaczaniem oraz późniejszą regulacją okna. Podwaliny są kompatybilne z oknami PVC, aluminium oraz z drewna. Mogą być przygotowywane na indywidualne zamówienie, będąc idealnie dopasowanymi do danego rozwiązania.


Masz pytania? Zadzwoń