Termomodernizacja a ogrzewanie domu

Termomodernizacja a ogrzewanie domu

Gospodarstwa domowe odpowiadają za ponad 1/5 zużycia prądu w Polsce. Ponadto, coraz więcej polskich domów korzysta z tego źródła ogrzewania. Staje się to szczególnie istotne w kontekście rosnących kosztów energii i zmian klimatycznych, które wymagają od nas podejmowania działań proekologicznych.

Termomodernizacja budynków, niezależnie czy są to domki jednorodzinne czy osiedla mieszkaniowe, stanowi kluczowy krok w kierunku poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji zanieczyszczeń. Poprzez stosowanie dobrej izolacji termicznej, energooszczędnych systemów grzewczych oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, możemy znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd oraz mniejsze obciążenie dla środowiska.

Ale termomodernizacja to nie tylko docieplenie ścian czy wymiana systemu grzewczego. To także inwestycja w wysokiej jakości okna, które skutecznie izolują ciepło wewnątrz budynku. Pamiętamy jednak, że same okna nie zapewnią pełnej izolacji termicznej. Dlatego warto zainwestować w podwaliny ECO-TERM. To nie tylko innowacyjne rozwiązania, ale także krok w kierunku bardziej ekologicznego i oszczędnego ogrzewania domu. Dzięki nim możemy efektywnie wykorzystać energię cieplną, ograniczając jednocześnie zużycie prądu.

Dlaczego warto postawić na podwaliny ECO-TERM?

Podwaliny odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniej izolacji termicznej. Odpowiednio dobrane mogą znacznie zredukować straty ciepła, przyczyniając się do obniżenia zużycia energii na ogrzewanie czy chłodzenie pomieszczeń.

Ciepła podwalina pod okno ECO-TERM, dzięki bardzo dobrym właściwościom, poprawia nie tylko współczynnik przenikania ciepła całości zamontowanej konstrukcji okiennej, ale również polepsza izolacyjność cieplną budynku. Dzięki temu ciepło nie będzie „uciekać” z wnętrza budynku, a my znacząco zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie. Profile ECO-TERM w wersji podstawowej zbudowane są z dwóch ścian zewnętrznych, wykonanych z twardego PVC. Spełniają one funkcję nośną oraz środkowego wypełnienia materiałem XPS (styrodur), odpowiadającym za izolację termiczną – przewodzeni ciepła na poziomie λ = 0,032–0,037 W/(m*K) w zależności od grubości XPS.

Pamiętajmy także, że coraz częściej stosowane systemy podnoszono-przesuwne HST poza ciepłym montażem, wymagają stabilnego i trwałego podparcia na całej długości przeszklenia. Spory gabaryt okien zawsze idzie bowiem w parze z ciężarem, zwłaszcza w systemie okien dwu i trzy-komorowych z profilami wzmocnieniowymi wewnątrz przekroju skrzydła. Dla przykładu system HST o gabarycie 2,5 x 5 m, może ważyć nawet 1000 kg. Taki ciężar wymaga solidnego posadowienia na podłożu przy jednoczesnym zachowaniu izolacyjności od podłoża. ECO-TERM stosowany w oknach jest odporny na ściskanie z siłą nawet 8000 kg na każdy metr bieżący profilu. W przypadku podwalin pod systemy HST, wytrzymałość wzrasta nawet do 25 000 kg / mb. Tak ogromna wytrzymałość daje gwarancję solidnej konstrukcji przez wiele lat użytkowania.

Termomodernizacja budynków oraz stosowanie podwalin ECO-TERM stanowią krok w kierunku poprawy efektywności energetycznej, redukcji emisji zanieczyszczeń oraz oszczędności finansowych. Inwestycja w podwaliny ECO-TERM nie tylko wpływa pozytywnie na bilans energetyczny naszych domów, ale także zapewnia trwałość i stabilność konstrukcji, co przekłada się na długotrwałą efektywność i komfort użytkowania. Dlatego warto postawić na ekologiczne i oszczędne rozwiązania, które nie tylko chronią nasze środowisko, ale również przynoszą realne korzyści dla naszego portfela i codziennego życia.


Masz pytania? Zadzwoń