Czym się kierować dobierając system HST (Hebeschiebe-Tür)

Czym się kierować dobierając system HST (Hebeschiebe-Tür)

Piękne i komfortowe przejście, funkcjonalne użytkowanie, bezpieczeństwo, nowoczesny design oraz możliwość skutecznego wykorzystania przestrzeni – systemy podnoszono-przesuwne HS zdobywają coraz większą popularność, zarówno wśród architektów, jak i inwestorów. Co jednak należy brać pod uwagę przy wyborze tego typu rozwiązania? Odpowiadamy!

Systemy podnoszono-przesuwne HS są szeroko stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych, hotelach czy innych obiektach użyteczności publicznej. Jest to rodzaj systemu okiennego, który umożliwia płynne podnoszenie i przesuwanie skrzydła w poziomie. Dzięki temu, zamiast otwierania w tradycyjny sposób, tj. na boki lub do góry, drzwi typu HS są przesuwane wzdłuż szyny, co daje możliwość pełnego wykorzystania pomieszczenia.

Aby zapewnić pełną wydajność i komfort użytkowania tego typu rozwiązania, kluczowy staje się wybór odpowiedniego systemu podnoszono-przesuwnego HS oraz jego profesjonalny montaż. Na co zwracać szczególną uwagę?

Jak się okazuje, poszukując idealnego systemu HS wśród dużej ilości dostępnych na rynku rozwiązań, warto zwracać przede wszystkim na kompleksowość danego rozwiązania. Chodzi tu o uwzględnienie wszystkich aspektów, które wpływają na funkcjonalność, bezpieczeństwo, trwałość oraz estetykę. Wśród nich weźmy pod uwagę zwłaszcza wygodne oraz łatwe otwieranie i zamykanie, zapewniające pełną kontrolę nad przepływem powietrza i światłem w pomieszczeniach czy jakość izolacji termicznej i akustycznej w postaci odpowiednich uszczelnień oraz zaawansowanych technologii minimalizujących straty ciepła i redukcję hałasu z zewnątrz. Odpowiedni system podnoszono-przesuwny HS wymaga również odpowiednich zabezpieczeń, które zapewnią bezpieczeństwo użytkowników. Powinien być wyposażony w mechanizmy antywłamaniowe, blokady uniemożliwiające przypadkowe oderwanie skrzydła oraz inne rozwiązania, które zapewnią spokój i poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, taki wybór oznacza także inwestycję w jakość i trwałość. Warto postawić na wysokiej jakości materiały, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych i zapewniają długą żywotność okien.

Zwróćmy również uwagę na wielkość drzwi podnośno-przesuwnych. Wpływa ona na wydajność i płynność działania systemu oraz może wymagać dodatkowych mechanizmów i wsparcia, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie większych skrzydeł. Jeżeli nie dobierzemy ich we właściwy sposób, system nie będzie w stanie udźwignąć ciężaru stolarki, powodując odkształcenia oraz problemy z użytkowaniem.

Podwalina a system HS

Warto także, aby system HS był kompatybilny z podwaliną, która pozwoli na odpowiednie usadowienie okna. Dobre dopasowanie i zamocowanie szyn, mechanizmów oraz skrzydeł do podłoża zapewni stabilność, trwałość i prawidłowe działanie całego systemu, a także zminimalizuje ryzyko uszkodzeń i awarii. Ciepła podwalina pod okno – taka jak ECO-TERM – dzięki bardzo dobrym właściwościom, poprawi również współczynnik przenikania ciepła całości zamontowanej konstrukcji okiennej, ale również polepszy izolacyjność cieplną budynku. Dzięki temu, ciepło nie będzie „uciekać” z wnętrza budynku, a my znacząco zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.


Masz pytania? Zadzwoń