Jak zamontować system HS?

Jak zamontować system HS?

Stawianie na innowacyjne rozwiązania architektoniczne, takie jak systemy podnoszono-przesuwne HS, to ważny krok w tworzeniu pięknych, praktycznych i nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych lub komercyjnych. Jednak by takie rozwiązanie mogło w pełni spełniać swe funkcje, warto zadbać o jego prawidłowy montaż. W jaki sposób przeprowadzić tego typu prace? Odpowiadamy!

Montaż systemu podnoszono-przesuwnego HS (Hebeschiebe-Tür) odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania, ale także w utrzymaniu bezpieczeństwa, efektywności i trwałości całej konstrukcji. Pamiętajmy, że nieprawidłowo zainstalowany system może nawet stanowić zagrożenie dla użytkowników oraz otoczenia. Poprawny montaż gwarantuje z kolei, że konstrukcja przez wiele lat będzie działa zgodnie z przewidzianymi normami i wytycznymi, bez ryzyka awarii lub wypadków.

Pamiętajmy także, że profesjonalnie przeprowadzona instalacja systemu HS zapewnia jego działanie z optymalną wydajnością, płynnie i cicho. Rozwiązanie ma wtedy większą szansę na długotrwałe użytkowanie, bez konieczności częstych napraw czy kosztownych wymian. Nie bez znaczenia jest także aspekt gwarancji producenta – wiele producentów oferuje gwarancję na swoje produkty pod warunkiem prawidłowego montażu. Niepoprawna instalacja może unieważnić dokument, co może skutkować dodatkowymi kosztami w przypadku awarii.

Montaż HS – na co zwrócić uwagę

Montaż systemu podnoszono-przesuwnego HS jest złożonym procesem, który powinien być przeprowadzony przez doświadczonych fachowców. Wymaga przygotowania solidnego, wypoziomowanego podłoża, odpowiednich uszczelnień, prawidłowego zamocowania szyn, mechanizmów oraz skrzydeł okiennych. Poprawny montaż jest kluczowy dla osiągnięcia prawidłowego działania systemu, jego trwałości, izolacji termicznej, akustycznej oraz bezpieczeństwa.

Podczas montażu systemu podnoszono-przesuwnego HS, ważne jest również skupienie uwagi na kompleksowości procesu. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej oraz akustycznej oraz estetyczne wkomponowanie okien w architekturę budynku. Montaż powinien być przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producenta, a także uwzględniać lokalne przepisy oraz normy dotyczące bezpieczeństwa.

Warto dodać, że z systemami HS są kompatybilne podwaliny ECO-TERM, które pozwalają na odpowiednie posadowienie okna. Dobre dopasowanie i zamocowanie szyn, mechanizmów oraz skrzydeł do podłoża zapewni stabilność, trwałość i prawidłowe działanie całego systemu, a także zminimalizuje ryzyko uszkodzeń i awarii. Ciepła podwalina pod okno – taka jak ECO-TERM – dzięki bardzo dobrym właściwościom, poprawi również współczynnik przenikania ciepła całości zamontowanej konstrukcji okiennej, ale również polepszy izolacyjność cieplną budynku. Dzięki temu, ciepło nie będzie „uciekać” z wnętrza budynku, a my znacząco zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

A jeżeli jesteśmy jeszcze przed zakupem systemu HS i nie wiemy, czym się kierować przy jego wyborze, możemy zerknąć do jednego z wcześniejszych wpisów z bazy wiedzy: https://www.ecoprofile.pl/czym-sie-kierowac-dobierajac-system-hst-hebeschiebe-tur/

Wyjaśniamy w nim, co należy brać pod uwagę przy wyborze tego typu rozwiązania.


Masz pytania? Zadzwoń