Montaż okien i drzwi HST przy użyciu ECO-TERM

Montaż okien i drzwi HST przy użyciu ECO-TERM

Coraz więcej profesjonalistów wykorzystuje w realizowanych przez siebie projektach montaż stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie ocieplenia. Jednym z takich projektów podzieliła się z nami firma BENMAR, która zawsze wyróżniała się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością zastosowanie profili montażowych ECO-TERM.

Projekt firmy BENMAR został wykonany we wrześniu i obejmował montaż następujących elementów: 5 par drzwi balkonowych dwuskrzydłowych, 4 pary okien ze stałym szkleniem, 1 okno jednoskrzydłowe oraz 1 drzwi w systemie przesuwnym tzw. HST. Wszystkie elementy montażu zostały wykonane z wykorzystaniem profili montażowych ECO-TERM.

Z nowym profilem montażowym ECO-TERM zetknęliśmy się po raz pierwszy na poznańskiej Budmie. Naszą uwagę przykuły znakomite parametry cieplne oraz rozwiązania, które ułatwiają montaż – mówi Mariusz Szefler z firmy BENMAR. Jako firma zajmująca się od wielu lat dystrybucją i montażem stolarki wiemy, że nasi klienci oczekują wysokiej jakości i najlepszych rozwiązań. Aby sprostać tym oczekiwaniom testujemy i wdrażamy innowacyjne elementy, do których z pewnością należą nowe profile firmy NIDA.

Jakość potwierdzona przez profesjonalistów

Innowacyjny profil ECO-TERM posiada budowę sandwiczową, składającą się z dwóch zewnętrznych profili z twardego PVC oraz wewnętrznej warstwy, wykonanej z polistyrenu ekstrudowanego o wysokich właściwościach izolacyjnych. Dla profili o szerokości 82mm współczynnik izolacyjności cieplnej wynosi U=0,46 W/(m²K)! Profil dodatkowo został wyposażony w podwójną uszczelkę wykonaną ze zmiękczonego polichlorku winylu po obu stronach profilu.

Dla zrealizowanego projektu nie mniej ważny był proces montażu, który odbył się w sposób mechaniczny i zapewniający wyjątkową trwałość. ECO-TERM oznaczał dla ekipy również brak postojów potrzebnych na wyschnięcie kleju itp.. Montaż może zostać wykonany przy każdej pogodzie i każdych warunkach atmosferycznych.

W projekcie firmy BENMAR montaż został rozpoczęty od wypoziomowania i zamontowania dolnego ECO-TERMU. W międzyczasie pozostałe profile zostały przymocowane do bocznej i górnej części ramy. Na zamontowanym ECO-TERMIE została osadzona cała rama.

Do projektu NIDA zarekomendowała użycie specjalnych blaszek montażowych. Ich zastosowanie ułatwia montaż i zapewnia trwałość konstrukcji. W ofercie firmy znajdują się obecnie 3 rodzaje blaszek dopasowanych do ECO-TERMÓW:

  •  Blaszka zewnętrzna ramy. Służy do połączenia profilu montażowego ECO-TERM z ramą stolarki otworowej lub z progiem aluminiowym. W przypadku montażu okna lub drzwi w warstwie ocieplenia blaszka skraca czas całego procesu dzięki zastosowanym rozwiązaniom.
  •  Blaszka wewnętrzna ramy. Służy do połączenia profilu montażowego ECO-TERM z roletami podtynkowymi. Może być również stosowana do montażu progu aluminiowego. W przeciwieństwie do blaszki zewnętrznej ramy nie dystansuje rolety podtynkowej od ramy okiennej i tym samym gwarantuje równoległe mocowanie.
  •  Blaszka narzędzie. Ułatwia operatorowi tarasowanie otworu i prawidłowe prowadzenie wiertła w celu precyzyjnego trafienia w wzmocnienie. Jest głównie rekomendowana w przypadku piętrowanych profili ECO-TERM z ramą stolarki otworowej.

Optymalna ilość blaszek do montażu została dobrana przez specjalistów NIDA na podstawie instrukcji RAL oraz wytycznych ITB. Blaszki mocujemy w odległości 10-15 cm od wewnętrznego narożnika ościeżnicy i przerwa pomiędzy blaszkami nie może być dłuższa niż 70 cm.

Idealne dla systemów HST

Ekipa monterska skorzystała również z dedykowanego rozwiązania pod systemy unoszono-przesuwne HST, które cieszą się rosnącą popularnością. Do masywniejszych i szerszych progów NIDA oferuje ECO-TERM o szerokości od 150mm do nawet 250mm.Tak przygotowana konstrukcja bez problemu radzi sobie z dużym obciążeniem i zapewnia znakomitą izolację (0,2 W/(m2·K), dla ECO-TERMU o szerokości 183mm).

Rozwiązanie z przyszłością.

Kolejne projekty wykonywane przy wykorzystaniu profili ECO-TERM świadczą o rosnącej świadomości nie tylko profesjonalnych firm monterskich, ale również klientów którzy oczekują wysokiej jakości i najlepszych rozwiązań.


Masz pytania? Zadzwoń