Jak prawidłowo zamontować nowoczesne drzwi balkonowe i wysokie okna?

Jak prawidłowo zamontować nowoczesne drzwi balkonowe i wysokie okna?

Prezentujemy przykład prawidłowego montażu wysokich okien w systemie VEKA SOFTLINE 82 MD i dwuskrzydłowych drzwi balkonowych z systemem automatycznym PSK.

W nowych budynkach montaż drzwi i wysokich okien przed wykonaniem posadzek wymaga osadzenia ich wyżej od istniejącego fundamentu lub chudziaka czyli na wysokości docelowej podłogi. Bardzo ważnym aspektem montażu szczególnie w przypadku szerokich drzwi balkonowych jest prawidłowe, równomierne podparcie na całej szerokości stolarki. Niewystarczające podparcie może prowadzić do trwałego wygięcia dolnej ramy i nieprawidłowego funkcjonowania skrzydeł. W prezentowanym przykładzie widzimy, że stolarka okienna na parterze została zamontowana na wysokości 300 mm od chudziaka ze względu na konieczność schowania w posadzce różnego typu instalacji. Doskonale sprawdził się tutaj profil montażowy ECO-TERM, a jego spiętrowanie (3 profile o wysokości 100mm) umożliwiło stworzenie bardzo stabilnej, gwarantującej prawidłową nośność podstawy dla stolarki.

Kolejnym elementem montażu na który należy zwrócić szczególną uwagę jest prawidłowa izolacja w miejscu połączenia stolarki z murem. Są to miejsca szczególnie narażone na powstawanie mostków termicznych, a w efekcie niekontrolowanych strat ciepła. Konsekwencje mogą być daleko dalej idące, mianowicie skraplanie wilgoci po latach użytkowania może doprowadzić do osadzenia się pleśni lub grzybów. Doskonałe parametry cieple profilu ECO-TERM rozwiązują problem przenikania zimna i eliminują przyczynę powstawania mostków termicznych.

Profile montażowe ECO-TERM, nawet spiętrowane zachowują swoje właściwości zarówno jeżeli chodzi o bardzo dobre parametry izolacji cieplnej jak i wysoką szczelność, ponieważ zostały wyposażone w płatki doszczelniające na zamkach. To na co zwrócili uwagę montażyści to szybkość montażu. Profile ECO-TERM złączone z progiem drzwiowym ułatwiają poziomowanie, umożliwiają też montaż taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych.

Przedstawiona realizacja miała miejsce w okolicach Konina, a odpowiada za nią Firma „Czerniak Okna i Drzwi”, która jest naszym wieloletnim partnerem. Firma „Czerniak Okna i Drzwi” jest producentem systemów okiennych już od blisko 30 lat, a swoje okna i drzwi sprzedaje w całej Polsce, Europie Zachodniej oraz Skandynawii. Wieloletnie doświadczenia firmy „Czerniak Okna i Drzwi” powoduje, że stawia ona na najlepsze rozwiązania rozumiejąc rosnącą potrzebę energooszczędności, dlatego bez wahania sięgnęła po ciepły profil montażowy ECO-TERM.


Masz pytania? Zadzwoń